• Profesyonel
  petek temizliği

  Peteklerinizin sadece içlerini değil, tam verim almanız ve temiz hava solumanız için ek ücret talep etmeden dışlarını da buharla temizliyoruz

 • Ekonomik
  kombi bakımı

  Markası ve modeli ne olursa olsun kombilerinize profesyonel ve ekonomik bakım hizmetleri

Petek temizleme

Profesyonel petek temizleme

Hem ısınma giderlerinden daha fazla tasarruf sağlamanız, hem de odalarınızda daha sağlıklı hava solumanız için peteklerinizin dış aralarını da ek ücret almadan 160 derecelik su baharı ile temizliyoruz.

Petek temizleme

Sadece peteklerinizin içini değil, maksimum tasarruf ve odalarınızda daha temiz hava için ek ücret talep etmeden peteklerinizin dış aralarını da temizliyoruz. Peteklerinizin dış temizliği, en az içlerinin temizliği kadar önemlidir. Petek araları yılların kiri ile dolu ise, hem suyun ısısını tam olarak ortama yaymaz hem de alttan vuran sıcağın bakterileri odalarınıza yayması ile kirli hava solursunuz. Yapılan işlemden maksimum tasarruf etmeniz ve odalarınızda daha temiz hava için ek ücret talep etmeden peteklerinizin dış aralarını da temizliyoruz.

 • Kaliteli ekipman ve işçilik
 • Kirece karşı uzun ömürlü koruma
 • Petek başına değil, konut başına uygun fiyat

Petek Temizliği Ve Isınma Giderleriniz

KDK GURUP petek temizleme hizmeti ile ısınma giderlerinizden mutlaka tasarruf edersiniz.

Petek temizleme işleminden sonra görülecek olan tasarrufun oranı, tamamen kombi, tesisat ve peteklerinizin durumuna bağlıdır. Tesisatınız yeni ya da eski olsun, kaliteli işçilik ve malzeme ile sunduğumuz hizmetimizden sonra ısınma giderlerinden mutlaka tasarruf edeceksiniz.

Petek temizleme nedir?

Petek Temizleme.. Ama Nasıl?

Gerçek tasarruf ve odalarda sağlıklı hava için peteklerin dış aralarının da temizlenmesi gereklidir.

Gerçek tasarruf ve odalarda sağlıklı hava için peteklerin dış aralarının da temizlenmesi gereklidir. KDK GURUP, peteklerin ve tesisatın iç yıkanması ile birlikte dış aralarını da temizleyen tek petek temizleme firmasıdır. Üstelik bu farklılık için her hangi bir ek ücret talep etmiyoruz. Yıllar içerisinde birikmiş olan kir, toz, alerjen maddeler, saç ve hatta böcek kalıntıları gibi maddeler peteklerin aralarında zamanla bir tabaka oluşturur. Kış aylarında peteklere sıcak suyun verilmesiyle ısınan bu tabaka pis bir koku yayar. Odalarda daha çok kış aylarında görülen bu koku, evde sürekli yaşayanlar tarafından alışmaları sebebiyle genelde fark edilmez. Sıcak suyun bu pis tabakayı alttan ısıtmasıyla yaşam alanlarınızda solunması sakıncalı bir hava oluşur. Elbette araları kir dolu peteklerin nefes alma yoluyla insan sağlığına verdiği zarar en önemlisidir fakat, Bir başka zararı da ısınma giderlerinden tasarruf etmenizi engellemesidir. Para harcayarak elde ettiğiniz sıcak suyun ısısı bu kir tabakası yüzünden tam olarak peteklerden ortama yayılamaz. Sağlıklı hava solumak ve ısınma giderlerinden tasarruf etmeniz adına peteklerinizin hem içlerini hem de 160 derecelik buharla dış aralarını temizliyoruz.

Petek temizleme bir yıkama-yenileme İşlemidir

Peteklerin dış yüzeyinde bulunan kir tabakasının zararlı olduğu gibi, içlerinde oluşanları da zararlıdır. Petek ve tesisatın içerisinde zamanla oluşmuş yosunumsu tabaka ısınan suyun sıcaklığının ortama tam olarak yayılmasına engel olur. Bu yüzden petek temizleme (yıkama) işlemi sırasında bu tortu tabakasını çözüp çıkarmak için kimyasal madde kullanılır. Bu sırada ısıyı taşıma özelliğini kaybetmiş ve neredeyse çamura dönüşmüş su atılarak yerine taze su konmuş olur.

Doğru kimyasal

KDK GURUP olarak yıllar içerisinde petek temizleme işleminde kullanılan kimyasal maddelerin aslında uzun vadede peteklere, kombiye ve tüm tesisata zarar verdiğini gözlemledik. Piyasada bulunan kimyasalların büyük çoğunluğu ucuz olmasına karşın kezzap benzeri bir etki oluşturmakta, tesisatı içten çürütmektedir. Bu önemli problem için 2016 yılında harekete geçerek ister plastik isterse metal kısımlar olsun tesisatınızın hiç bir yerine zarar vermeyen, bununla birlikte kirece karşı tüm tesisatınızı uzun ömürlü koruyan kendi kimyasal temizleyicimizi geliştirdik. Küçük büyük tüm işlerimizde sisteminize zarar vermeyen, aksine kirece karşı koruyan kendi kimyasal temizleyicimizi kullanmaktayız.

Şimdi tasarruf zamanı

Tesisatınızın durumuna bağlı olarak %40'a varan tasarruf için 0544 542 4 542 numaralı telefonu hemen arayın.

Isınma giderlerinden tasarruf etmek için hemen arayın.